Porady

Legowisko dla psa shih tzu — jakie najlepsze?

Legowisko dla psa shih tzu

Legowisko dla shih tzu to poważne wyzwanie. Psy te są niezwykle towarzyskie. Uwielbiają zabawy i są niezwykle energiczne. Co za tym idzie, psy tej rasy potrzebują też częstego odpoczynku. W ciągu dnia uwielbiają drzemki na swoich posłaniach. Warto zapewnić im najlepsze ku temu warunki. Sprawią one, że kojec dla shih tzu będzie ulubionym miejscem odpoczynku i regeneracji. W czasie nocnego wypoczynku psiaki te najchętniej korzystają z kanapy lub łóżka właściciela. Bardzo przywiązują się do ludzi i potrzebują ich bliskości oraz towarzystwa.

Miejscem uwielbianym przez czworonogi tej rasy jest kanapa. Mimo to dla psa shih tzu powinno być zapewnione miejsce i wygodne legowisko. Po spacerze lub czasie zabaw chętnie bowiem korzystają ze swojego miejsca. Chętnie tam odpoczywają i drzemią. Psy tej rasy są nieduże, dlatego też legowisko dla shih tzu powinno mieć odpowiednie wymiary. Najlepsze będą te mniejsze. Powinny gwarantować pupilowi wygodę i zapewnić odrobinę przytulności. Shih tzu na pewno doceni poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia dla nich kojec.

Jakie powinno być posłanie dla shih tzu?

Jakie powinno być posłanie dla shih tzu?

Zarówno dla szczeniaka, jak i dorosłego psa shih tzu legowisko powinno być dopasowane do wzrostu. To warunek konieczny, ponieważ na dużych posłaniach psiaki te nie czują się komfortowo. Nie bez znaczenia jest też wypełnienie. Pieski tej rasy często cierpią na przeróżne alergie. Warto zatem zadbać, by legowisko było dla nich neutralne. Doskonale sprawdzą się tu posłania z wypełnieniem kulkami lub watą silikonową. Są nie tylko przeciwalergiczne. Zachowując swój kształt, dopasowują się do ciężaru psiaka.

Duże znaczenie ma też materiał, z jakiego wykonane jest legowisko dla psa shih tzu. Pieski te gubią sierść. Warto zatem wybrać posłanie łatwe w czyszczeniu i praniu. Najlepiej sprawdzą się takie z obiciami z miękkiej, delikatnej i jednocześnie wytrzymałej tkaniny. Będą najwygodniejsze dla czworonoga, ale też łatwe w codziennym utrzymaniu czystości.

Legowisko dla małego shih tzu powinno mieć też tzw. burty. W trakcie odpoczynku zabezpieczą one psiaka przed upadkiem na podłogę. To ważne, ponieważ przedstawiciele tej rasy potrafią spać bardzo twardo. Upadek nie będzie dla pupila groźny, jednak problemem może stać się jego wychłodzenie. Reasumując, legowisko dla psa shih tzu powinno być:

  • dopasowane rozmiarem do wielkości pieska;
  • antyalergiczne;
  • z wypełnieniem, które nie będzie się odkształcało;
  • łatwe w czyszczeniu z sierści;
  • z możliwością prania.

Warto też zwrócić uwagę na jakość szwów i rodzaj nici użyty do produkcji legowiska dla psów. Czworonogi tej rasy potrafią zapomnieć się w zabawie i swoją energię wyładowują na posłaniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu kojec ze szwami krytymi wykonanymi mocnymi i elastycznymi nićmi poliestrowymi. Zabezpieczą one posłanie przed szybkim zużyciem i porwaniem materiału przez psa.

Ostatnim kryterium wyboru jest kolor posłania dla shih tzu. Naszemu psu kolor jest zupełnie obojętny. Najważniejsze jest, by legowisko było ciepłe, wygodne i przytulne. Należy je zatem dopasować do wystroju wnętrza domu i mieszkania. Szeroka gama wzorów z pewnością pozwoli dobrać nie tylko odpowiedni rozmiar, ale i kolor posłania dla tych sympatycznych psiaków.