Porady

Legowisko dla psa — jakie wybrać?

Legowisko dla psa to także miejsce jego odpoczynku i snu. Jak każde zwierzę, potrzebuje on swojego własnego kąta. Czuje się tam niezagrożony i bezpieczny. Posłanie dla psa powinno być dopasowane do warunków, w jakich nasz przyjaciel przebywa. Jeżeli czworonóg przebywa na zewnątrz, warto zakupić grubsze z wypełnieniem termicznym. Dla małego psa wystarczy niewielkie, ciepłe, domowe legowisko. Wszystko zależy od wielkości czworonoga i miejsca jego odpoczynku.

Posłanie dla dużego i małego psa

Jakiej wielkości legowisko dla psa będzie dla niego najlepsze? Nasi pupile zazwyczaj śpią wyciągnięci na swoim posłaniu, przez co potrzebują sporo miejsca. Legowisko powinno być znacznie większe od zwierzęcia, zwłaszcza dla dużego czworonoga. Tu sprawdzi się duże posłanie dla psa, które nie będzie ograniczało jego przestrzeni. Ważne jest, by odpowiednio dobrać legowisko do warunków, w jakich czworonóg przebywa. Jeśli większość czasu spędza w domu, nie zachodzi konieczność sprawiania mu termoizolacyjnego posłania. Znajdzie ono jednak zastosowanie przy zakupie legowiska dla dużego psa do budy. Niskie temperatury nie będą już sprawiały, że pupil będzie marzł. Sprawdź legowisko dla psa.

A jakie legowisko będzie najlepsze dla małego psa? Te najczęściej na stałe przebywają w domach. Często same wyznaczają sobie miejsce do spania. Mimo to warto w ulubionym miejscu zwierzaka położyć mu posłanie. Będzie się kojarzyło z ciepłem i bezpieczeństwem.

Legowisko dla psa — z jakiego materiału i jakie wypełnienie?

Materiał, z jakiego wykonane jest posłanie dla psa, ma duże znaczenie. Powinien być on łatwo zdejmowalny, by można było je wyprać. Ponadto zwierzęta często gryzą swoje legowiska. Ważne jest zatem, by było ono przynajmniej w części odporne na zniszczenie. Doskonale sprawdzą się tu dedykowane tkaniny bawełniane, z których posłanie zostało wykonane. Charakterystyczne dla wysokiej jakości posłań jest też sposób szycia i wytrzymałość szwów. Istotne jest też wypełnienie. Trzeba bowiem założyć, że legowisko dla naszego małego i dużego psa zostanie pogryzione. Materiał wypełniający powinien być bezpieczny dla czworonoga. Zarówno pod kątem składu, jak i połknięcia lub zadławienia. Posłanie dla małych i dużych psów powinno spełniać podstawowe standardy bezpieczeństwa.

Najlepszym obecnie wypełnieniem dla psich legowisk są silikonowe kulki. Powszechnie stosuje się je do poduszek i wypychania dziecięcych zabawek. Średnica kulek nie przekracza 5 milimetrów, są one całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia podczas połknięcia. Do tego materiał ten jest niezwykle sprężysty, co zagwarantuje najwyższy poziom wygody małemu pupilowi. Czuje się on jakby spał na łóżku lub fotelu. Innym rozwiązaniem jest posłanie dla dużego psa wypełnione silikonową watą. Służy ona do produkcji kołder. Włókna silikonowe zapewniają doskonałą termoizolację. Są sprężyste, dlatego legowisko nie zmienia kształtu i przez długi czas wygląda jak nowe. Dla psów dużych i przebywających na zewnątrz najlepszym rozwiązaniem jest posłanie wypełnione granulatem z pianki poliuretanowej. Na co dzień stosuje się go do wypełniania mebli typu kanapy, fotele i sofy. Legowisko takie izoluje zwierzę przed kontaktem z podłożem. Jest termoizolacyjne, do tego miękkie i wygodne.